طراحی سایت

تاثیرات کرونا بر کسب و کار اینترنتی

تاثیرات کرونا بر کسب و کارها

در سال 98 با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر کشور بیشتر مشاغل از جمله فروشگاه ها و اماکن عمومی مانند نمایشگاه های تخصصی تعطیل و دچار ضرر های مالی بسیاری شدند. اما رفته رفته با ادامه دار شدن روند بیماری، اکثر مردم به فکر راه و چاره ای دیگر برای گذران معیشت خود بودند. همه ی ما در این دوره از زندگی متوجه ضرورت وجود اینترنت در زندگی روزمره خود می باشیم و می دانیم که اکثر فعالیت و کار های ما وابسته به دنیای مجازی می باشد. از جهتی نیز سرعت پیشرفت تکنولوژی به قدری زیاد است که تمامی شواهد تاریخی تا به امروز نشان دهنده مجازی شدن اکثر امور زندگی در آینده ای نه چندان دور می باشد. ازین رو بسیاری از صاحبان کار در این دوره به فکر همسو شدن با تکنولوژی و استفاده از مزایای آن افتادند. پس مشاغل خود از طریق کسب و کار اینترنتی مجدد راه اندازی نمودند. با گذشت زمان بسیار کمی شاهد رونق کسب و کار در دنیای گسترده ی مجازی شدیم. ما هم تلاش داریم با معرفی تاثیرات کرونا بر کسب و کارها ، به معرفی انواع روش کسب درآمد بصورت مجازی را معرفی کنیم.

کرونا، بهانه ای برای بروز شدن مشاغل و زندگی روزمره شد.

انواع فضا برای ایجاد کسب و کار مجازی با توجه به تاثیرات کرونا بر کسب و کارها

اکثر ما بیشتر روز خود را در شبکه های مجازی مانند انواع سایت ها، تلگرام، واتس اپ و به خصوص برنامه ی محبوب اینستاگرام می گذرانیم. پس اولین و ساده ترین راهی که برای شروع یک فعالیت به ذهنمان میرسد، راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی می باشد. کم کم فروش اکثر مشاغل به حدی رسید که فروشنده و یا تولیدکندگان را راضی نگه دارد و طرفداران این برنامه روز به روز بیشتر شدند. اما صبر کنید و کمی موشکافانه تر نگاه کنید. شبکه ی بزرگ و محبوب اینستاگرام اگرچه رایگان است و شما بدون هیچ هزینه ای می توانید محصولات خود را به سراسر ایران ارائه دهید. اما معایب بسیاری وجود دارد که می تواند شمارا مجاب به استفاده از فضاهای امن تر و کارآمد تری مانند وب سایت ها نماید. شاید یکی از تاثیرات کرونا بر کسب و کارها نگاه چشمگیرتر مردم به مجازی بودن باشد.

معایب راه اندازی کسب و کار از طریق اینستاگرام

شاید اینستاگرام به عنوان یک بازار بزرگ مجازی راه مناسبی برای شروع و معرفی فعالیت های شما باشد، اما ادامه این روند شما را با مشکلاتی مواجه می نماید که در ادامه آن ها را بررسی می نماییم.

  • خطر فیلترینگ: در دورانی که در فاصله یک شب تا صب بسیاری از شبکه های مجازی فیلتر شده و مخاطبان خود را از دست داده اند، استفاده از اینستاگرام به عنوان مرجع اصلی فعالیت شما عقلانی نمی باشد. چون ممکن است در عرض یک شب تمام زحمات شما نابود شده و از بین برود.
  • عدم دسته بندی و بروز رسانی محصولات برای کسب و کار اینترنتی: تصور کنید که ممکن است فردی در یک فروشگاه لباس فقط به دنبال خرید شلوار باشد اما به دلیل عدم دسته بندی باید تمام صفحه ی شما را زیر و رو کند و یا مدام از شما سوال بپرسد. این مسئله باعث گیج شدن مخاطب و خستگی بیشتر شما می شود. در این صورت بهترین راه حل استفاده از سایت فروشگاهی می باشد. وجود دسته بندی ها مختلف، امکان اعلام شارژ مجدد و یا عدم موجودی کالا ها و توضیحات مربوط به هر محصول مزیت هایی است که در اینستاگرام نمی توان از آن استفاده نمود.
  • پرداخت دشوار: در شبکه اینستاگرام امکان اتصال به درگاه اینترنتی وجود ندارد و بسیاری از مخاطبان شما برای خرید های خود ممکن است دچار مشکل شوند، و یا به صفحه و شماره کارت شما اعتماد نکند. و یا حتی برعکس، افراد مختلف با ارائه فیش های جعلی برای شما دردسر ساز باشند. این مورد یکی از مهم ترین دلایل عدم راه اندازی کسب و کار اینترنتی از طریق این شبکه پر طرفدار می باشد.
  • روند طولانی ثبت سفارش: مخاطبان شبکه اینستاگرام برای خرید محصولات شما باید به دایرکت پیام دهند و گاهی حجم بالای پیام های خرید مخاطبان با سوال هایشان مخلوط شده و ممکن است برخی افراد خیلی صبور نباشند و مشتریان خود را از دست بدهید. از طرفی اگر بخواهید به همه ی آن ها پاسخ دهید نیاز به تعداد زیادی ادمین مجازی دارید که باعث افزایش هزینه های شما برای پرداخت حقوق این افراد می باشد. البته ممکن است بر اساس الگوریتم های شبکه اینستاگرام، پاسخگویی متعدد شما به دایرکت ها در یک زمان خاص باعث محدودیت فعالیت های صفحه شما شود. در واقع خود اینستاگرام صفحه ی شما را فیلتر می نماید. به طور کلی پروسه ثبت سفارش از طریق اینستاگرام زمان بر و دردسر ساز است، پس توصیه نمی شود.

تاثیرات کرونا بر کسب و کارها با پیشرفت چشمگیر سایت های فروشگاهی

بیاید باهم امن ترین و قدیمی ترین راه دنیای مجازی برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق بررسی نماییم. ازین مقایسه می توانید به مزایا استفاده از طرحی سایت مناسب با فعالیت خودتان پی برده و برای قدم گذاشتن در این راه هر لحظه مشتاق تر شوید.

  • کسب و کار اینترنتی شما با خطر فیلتر شدن تهدید نمی شود: توجه فیلترینگ ها بیشتر از هم نسبت به شبکه ای اجتماعی می باشد. پس دیگر شب ها که در حال استراحت هستید، نیازی به نگرانی در مورد بسته شدن فروشگاهتنان نیست. با استفاده از یک طراحی سایت مناسب توسط شرکت های ارائه دهنده این خدمات، شما به راحتی می توانید یک کسب و کار اینترنتی کم خطر داشته باشید.
  • امکان جست و جوی و دسته بندی محصولات: از مهم ترین مزایا داشتن سایت فروشگاهی این است که خریداران می توانند به راحتی محصولات مورد نظر خود را در دسته بندی های مرتبط با نیازشان جست و جو، بررسی و انتخاب نمایند. این پروسه در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد و همچنین بدون لزوم به پرسش و پاسخ های مکرر باعث صرفه جویی در وقت شما و مخاطبانتان می شود.
  • پرداخت آنلاین: در ابتدای مقاله نیز به این موضوع اشاره نمودیم که امروزه بیشتر امور زندگی ما وابسته به اینترنت و فضای مجازی است. به همین علت بسیاری از مصرف کنندگان مایلند که از یک درگاه اینترنتی مطمئن و امن در کمترین زمان برای پرداخت های سفارشاتشان استفاده نمایند. در این صورت هم سرعت انجام خرید و ثبت سفارشات بالا رفته و هم باعث ایجاد اعتماد دو طرفه بین شما و مشتریان می شود.
  • صفحه آرایی اختصاصی با توجه به سلیقه ی شما: یکی از جذاب ترین مزیت های داشتن سایت اختصاصی، طراحی های نوین و جذاب مطابق با سلیقه خودتان است. شا می توانید از طراحان سایت بخواهید که نحوه چیدمان کالاها، صفحات، رنگ آمیزی و تصاویر درست مطابق با خواست شما انجام شود. دقیقا مانند چیدمان یک فروشگاه در دنیای واقعی لذت برانگیز است.

خبر خوب برای کسب و کار های اینستاگرامی

عزیزانی که تا به امروز در دنیای اینستاگرام فعالیت داشته و هر روزه نگران مشکلات مکرر در خصوص کسب و کار اینترنتی خود بوده اند، اکنون با داشتن یک سایت فروشگاهی اختصاصی، میتوانند یک نفس عمیق بکشند. شما با استفاده از صفحه اینستاگرام می توانید خدمات خود را به مشتریان معرفی نمایید و سپس برای داشتن یک خرید امن و راحت آن ها را به سمت سایت اختصاصی خود راهنمایی کنید.

کلام آخر؛ تکلیف چیست؟

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شما را با تاثیرات کرونا بر کسب و کارها و واقعیت های دنیای مجازی بیشتر روبرو نماییم. استفاده از اینستاگرام برای معرفی فعالیت شما بسیار مناسب است؛ اما کافی نیست و همچنین تداوم زیادی ندارد. کفه ی ترازو مقایسه امروز ما نشان دهنده آن است که داشتن یک سایت اختصاصی از ملزومات کسب و کار اینترنتی شما می باشد.

اگر میخواهید یک سایت قوی با طراحی مدرن داشته باشید، کافی است با همکاران آراز سیستم در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *