آموزش مدیریت سایت

آموزش ساخت و مدیریت روش های ارسال

روش ارسال

فراهم کردن روش ارسال متنوع با قیمت های مختلف برای سهولت در امر خریدِ مشتریان، یکی از مواردی هست که در زمان طراحی سایت فروشگاهی مشتریان ما چالش دارند. از طرف دیگر مدیریت هزینه های ارسال هم موضوع مهمی هست که نباید فراموش شود.

چرا آماده سازی روش های ارسال مختلف مهم است؟

تصور کنید مشتری وارد سایت فروشگاهی شما شده است و قصد خرید هم دارد. محصول مورد نظر خود را انتخاب و به سبد خرید اضافه میکند. زمانی که قصد تسویه دارد فقط با یک شیوه ارسال آن هم بسیار گرانقیمت روبرو میشود. آیا به خرید خود ادامه میدهد؟ یا اینکه شیوه ارسالی که مشخص کرده اید شامل شهر شخص خریدار نیست . یا حتی روش ارسال بسیار زمانبر هست و مشتری میخواهد در تاریخ مشخصی محصول مورد نظر خود را دریافت کند.

با توجه به تمام پاسخ سوالات فوق میتوان به اهمیت انتخاب روش های متنوع ارسال پی ببریم.

انواع روش های حمل و نقل در سایت فروشگاهی

1- پیک موتوری

این روش ارسال سریعترین روش حمل و نقل به حساب می آید. پیک موتوری اگرچه از نظر زمانی بهترین گزینه است اما ایراداتی هم دارد:

  1.  این روش فقط در شهر یا شهرهایی امکانپذیر است که فروشگاه تامین کننده دارای شعبه یا انبار باشد.
  2. از نظر هزینه ارسال ، جزو گرانترین شیوه های ارسال می باشد.

2- پست حمهوری اسلامی

این روش ارسال بر خلاف پیک موتوری تقریباً شامل تمام شهر و شهرستان های تهران میشود و از جهت محدودیتی ندارد. از نظر هزینه هم مقرون به صرفه تر هم است .  ارسال از طریق پست خود شامل دو مدل مجزا میشود.

  1.  پست عادی : که معمولاً 10 الی 15 روز زمانبر خواهد بود و هزینه ارسال پایینتری هم دارد.
  2. پست پیشتاز : 4 الی 7 روز زمان نیاز هست.

3- پست شرکت های خصوصی

چند سالی هست که در ایران ارسال مرسوله انحصاری برای پست جمهوری اسلامی ایران نیست و شرکت های خصوصی متفاوتی با مزایا و معایب متنوع شروع به فعالیت کرده اند. شما میتوانید با عقد قرارداد با این شرکت ها برای ارسال محصولات خود اقدام نمایید.

با توجه به شیوه های مختلف ارسال فوق شما عزیزان میتوانید براحتی اقدام به ساخت و مدیریت روش های حمل و نقل کنید. برای آموزش کامل این موضوع مشاهده ویدیو زی را توصیه میکنیم.

شرکت طراحی سایت آراز سیستم آماده ارایه مشاوره و راهنمایی در خصوص مدیریت روش ارسال می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *