ssl چیست

پس از مطالعه این مقاله خواهید فهمید که ssl چیست و از تاثیر آن در سئو آگاه خواهید شد ، پس با ما همراه باشید:

ssl چیست ؟

گواهینامه ssl (Secure Socket Layer)  به معنای لایه اتصال امن است و در اصل مجموعه قوانین امنیتی است برای برقراری ارتباط ایمن میان سرویس دهنده و سرویس گیرنده.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، اینترنت یک ابزار و یک رکن مهم در زندگی روزمره انسانها و سازمان ها محسوب میشود. همه ما در طول روز کلی تراکنش اینترنتی از قبیل ارسال عکس و فیلم ، ارسال نامه های عادی و یا محرمانه و پرداختهای الکترونیکی انجام میدهیم. 

شاید در نگاه اجمالی تمام این کارها کارهایی است مانند سایر افراد و میلیاردها تراکنش از این قبیل در دنیا در حال انجام است و چنان اهمیتی از بعد امنیت ندارد.

اما وقتی بدانیم که در هر لحظه تعداد زیادی هکر و خرابکار در کمین هستند تا با سرقت اطلاعات ما بدنبال کسب درآمد برای خودشان هستند ، ارزش و کارایی ssl بیشتر به چشم می آید.

قیمت ssl

قیمت اس اس ال به عوامل متعددی بستگی دارد. اینکه دامنه شما دامنه جهانی است یا دامنه ملی ؟ چون دامنه ملی ir  تحریم است و شرکت های کمی گواهینامه اس اس ال را برای این دامنه صادر میکنند به همین دلیل هزینه بالاتری را دربر خواهد داشت .

کدام شرکت گواهی ssl را برای شما صادر میکند؟ آیا اس اس ال را فقط برای دامنه اصلی می خواهید یا برای ساب دامنه ها هم نیاز دارید؟ و …

برای دریافت مساوره در خصوص انتخاب ssl مناسب با ما تماس بگیرید.
77927504 – 77924507

Https  چیست

برای انتقال داده های با درجه اهمیت پایین از پروتکل Http  استفاده میشود . ما زمانی که درجه امنیت اطلاعات بالا میرود و برای حفظ امنیت اطلاعات و جلوگیری از ورود کدهای مخرب و یا دسترسی هکر ها نیاز به رمزنگاری داریم از پروتکل Https استفاده میشود.
به عنوان مثال آدرس اینترنی وب سایت ما به شکل زیر است:

https://www.arazitco.com

ssl چیست

تاثیر اس اس ال بر روی سئو

گوگل مدت هاست که گواهینامه اس اس ال را در بهبود سئو موثر اعلام کرده است . شاید میزان اثر بخشی آن نسبت به سایر موارد کمتر باشد اما خرید اس اس ال خالی از لطف نیست.

  • Share:

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال پیام

سپاسگزار خواهیم بود با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر همراهی کنید.