سئو

لینک بیلدینگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد

لینک بیلدینگ چیست

اکثر کسانی درباره سئو مطالعه کرده اند و یا یکی از مقالات ما در رابطه با نکات مهم سئو  را خوانده اند با لینک بیلدینگ روبرو شده اند و ما هم قصد داریم که در این رابطه توضیح بیشتر بدهیم تا با مفهوم آن و اثراتش بر روی سئو بیشتر آشنا شوید.

لینک سازی درست بالاترین تاثیر را بر روی سئو دارد.

تقریباً ما مطمئن هستیم که این میزان تاثیر بزودی تغییر نخواهد کرد اما بسیار مهم است که لینک سازی خوب و بد را تشخیص دهید. پس با ما همراه باشید.

لینک بیلدینگ چیست؟

به پروسه دریافت لینک از یک وب سایت دیگر به وب سایت خود لینک سازی میگویند. یعنی اگر شما بتوانید از یک وب سایت (اگر با اعتبار بالاتر باشد که چه بهتر ) لینک به سایت خود بگیرید امتیاز خوبی برای شما به حساب می آید. شاید با خودتان بپرسید چطور؟ به زبان ساده بگوییم که موتورهای جستجوگر از طریق پیگیری همین لینک ها صفحات سایت شما را سریعتر و بهتر خواهند شناخت. (مشاهده در سایت  MOZ)

موتورهای جستجوگر همواره در حال پیگیری لینک ها هستند.

به همین خاطر هم هست که اکثر سئوکاران لینک بیلدینگ را مهم ترین و شاید سخت ترین قسمت سئو میدانند.
و باز هم به همین دلیل فعالان عرصه بهینه سازی سایت هزینه های بالایی هم دریافت میکنند.

لینک بیلدینگ

قسمت های تشکیل دهنده لینک

اجزای لینک

یک لینک از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هرکدام وطیفه ای دارند :

شروع تگ لینک : این کاراکتر در واقع به موتورهای جستجوگر اعلام میکند که در این قسمت یک لینک به وب سایتی دیگر ساخته شده است.

محل اشاره لینک: این قسمت نشادهنده آدرس وب سایتی است که به آن اشاره شده است. این آدرس حتماً نباید آدرس یک وب سایت باشد و میتواند ارجاع به یک عکس یا دانلود فایلی مربوط شود .
اگر ابتدای آدرس مورد نظر با کاراکتر # شروع شود یعنی شما را به قسمتی از همان صفحه ای که هستید منتقل میکند . از این کاراکتر بیشتر در زمان ساخت سایت های تک صفحه استفاده میشود.

متن قابل مشاهده لینک : این قسمت در واقع ظاهر لینک را مشخص میکند که به انکر تکست معروف است و معمولاً با تغییر رنگ به مخاطب اطلاع داده میشود که این عبارت دارای لینک است.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید : انکر تکست چیست و انواع آن را بشناسید.

پایان تگ لینک : این قسمت در واقع به موتورهای جستجوگر میگوید که لینک به پایان رسیده است .

در صورت نیاز به پاسخگویی به سوالات و یا نیاز به مشاوره رایگان در خصوص طراحی سایت و یا سئو با ما تماس بگیرید.
77927504 – 77924507

چرا لینک ها برای موتورهای جستجوگر مهم هستند

1- برای شناخت صفحات جدید و اضافه شدن سریعتر به ایندکس

2- برای بهتر امتیازدهی پیج رنک هر صفحه

اگر بخواهیم ساده بگوییم باید گفت که موتورهای جستجوگر برای بهتر و سریعتر پیداکردن صفحات وبسایت شما نیاز به لینک ها دارند و برای امتیازدهی به این صفحات علاوه بر محتوا صفحه هرچقدر تعداد لینک ها بیشتر باشد و حتی اگر بک لینک های ساخته شما از وب سایت های معتبر تر باشد اعتبار و ارزش بیشتری به آن صفحه میدهد.

تا همین چند سال پیش قوانین لینک بیلدینگ بسیار ساده بود و در اصل تعداد لینک های به یک سایت نشاندهنده اعتبار آن سایت بود اما از آنجایی که وبسایتهایی بوجود آمد که به هزاران و یا میلیون ها صفحه و سایت لینک میشد که اسپمر هم نامیده میشوند و سعی در دور زدن قوانین موتورهای جستجوگر داشت در نتیجه قوانین هم تغییر کرد و بسیار هوشمندانه شد.

دیگر تعداد لینک ها مهم نیست بلکه اعتبار سایتی که از آن لینک میگیرید مهم تر است.

لینک nofollow  چیست

لینک nofollow  در واقع یکی از ویژگی ها لینک بیلدینگ است که اگر در جایگاه کاربر باشیم چیزی متوجه نمیشویم اما موتور جستجوگر میفهمد که این لینک را نباید به عنوان امتیاز برای صفحه ارجاع داده شده در نظر گرفت.

موارد استفاده از لینک nofollow

1- قسمت دیدگاه های وبلاگ ها

2- مطالب وپست های مختلف تالارهای گفتمان ها

3- قسمت نظرات کاربران مهمان

4-صفحه ویرایش ویکی پدیا

5- و …

جالب توجه است که اخیراً گوگل توصیه کرده بنرهای تبلیغاتی که بابتشان پول پرداخت شده است هم nofollow  باشند. در واقع این لینک ها امتیازی برای وبسایت و یا صفحه بحساب نمی آیند و فقط برای بیشتر دیده شدن کمک میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *