سئو

سئو تضمینی فقط یک دروغ بزرگ است !

سئو تضمینی

حتماً بارها به شما گفته شده و شنیده اید که سئو تضمینی انجام میشود .
اگر بخواهیم صادقانه در این مورد حرف بزنیم باید بگوییم که سئو بشرط چاقو یک دروغ بزرگ است.

ما سئو تضمینی انجام میدهیم !

متاسفانه اخیراً بسیار باب شده است که شرکت ها و افراد سود جو برای بدست آوردن دل مشتریان و کسب درآمد بیشتر هنگام عقد قرارداد سئو برای رسیدن به رتبه اول در زمان مشخص تضمین میدهند و بابت این مسئله مبالغ هنگفتی هم دریافت میکنند ، اما سرانجام خوشی ندارند این گونه قراردادها .
شاید بپرسید چرا و در ذهن خودتان ضرب المثل ( گربه دستش به گوشت نمیرسید میگفت پیف پیف ) را مرور کنید.

بیایید با هم بررسی کنیم که سئو تضمینی چگونه کار میکند:

سئو به شرط چاقو

در گذشته نه چندان دور ساخت بک لینک یکی از فاکتور های مهم سئو به حساب می آمد و خیلی از شرکتهای طراحی سایت با ساخت نرم افزار هایی اقدام به ساخت بک لینک بصورت عمده از وبسایت هایی با درجه اعتباری پائین ، موضوعات نامربوط و یا حتی اسپم به وب سایت مشتری میکردند و در نتیجه بدلیل نرخ بالای بک لینک ها در نتایج جستجوی گوگل جایگاه مناسبی را به خود اختصاص میدادند.

موتور جستجوگر گوگل هوشمند تر شده است

گوگل با بروز رسانی تکنولوژی هوش مصنوعی خود  و به منظور احترام به وب سایت هایی که صادقانه و قانونی در حال انجام سئو بودند عبارت مزرعه لینک را به اینگونه وب سایت ها اختصاص داد و برای جلوگیری از فعالیت های سودجویانه فاکتور تعداد بالای بک لینک را نا معتبر دانست و فقط لینک هایی معتبر با موضوعات مرتبط  را یک فاکتور مهم سئو عنوان کرد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید: فاکتورهای مهم سئو

روش دیگری که این شرکت ها از آن استفاده میبرند بازدید غیر واقعی است.
نحوه کار به این شکل بود که به کمک ساخت ربات هایی و انجام تنظیمات خاص برای وبسایت شما بازدید غیر واقعی میساختند که روزانه چندین بار وارد وبسایت شما میشد.
در نتیجه در طول ماه صدها و یا هزاران بازدید محسوب میشد و گوگل هم به احترام این بازدید ها وب سایت مذکور را به رتبه های بالا ارتقاء میداد . البته در حال حاضر این شرکتها به مردم میگویند که به جای ساخت ربات از بازدید انسانی استفاده میشود مثلاً 50 نفر را استخدام کرده که هر روز در ساعت مقرری وارد سایت شما میشوند.
درست است که گوگل در مدت زمان کمی این سایت ها را به رتبه های بالا می آورد اما خیلی پایدار نیست و حدود 2یا 3 ماه بعد متوجه میشود و اصطلاحاً گوگل پنالتی میشوید .

اگر نمیدانید سئو کلاه سیاه چیست پبشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید : سئو کلاه سیاه

سئو بشرط چاقو

گوگل سرسخت ترین مخالف تضمین در سئو است

خود گوگل در بیانه های مختلف گفته است که :

از کسانی که رتبه یک گوگل را برای شما تضمین میکنند و مدعی هستند با گوگل در ارتباط هستند فاصله بگیرید.

از این جمله کوتاه میشود برداشت کرد که خود گوگل مخالف سرسخت سئو تضمینی است.

نتایج جستجو گوگل ثابت نیستند

اگر شما در تهران عبارت رستوران را جستجو کنید در مقایسه با کسی که در اصفهان همین کلمه را جستجو کند نتایج متفاوتی را مشاهده خواهید کرد و این مسئله کاملاً طبیعی است.
حتی اگر در اکانت گوگل خود این جستجو را انجام دهید
سایت هایی را به شما نمایش میدهد که قبلاً بازدید کرده اید.
باز هم تمام این موارد سندی بر دروغ بودن سئو تضمینی است.

کلام آخر

همواره گوگل و اطلاعیه های صادره از آن را پیگیر باشید و بدنبال شرکتی باشید که قوانین و نکات سئو را بصورت درست و از راه قانونی دنبال میکنند . ما هم میدانیم برای رسیدن به رتبه یک تلاش چندین ماه یا سال بسیار سخت است اما باید به قوانین پایبند باشیم تا نتایجی مانگار را کسب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *