رقص گوگل چیست

در این مقاله قصد درباره رقص گوگل صحبت کنیم و از تاثیر آن در سئو آگاه شویم پس با ما همراه باشید. لطفاٌ به مثال زیر توجه کنید :

یک سازمان با تعداد نفرات شاغل زیاد را در نظر بگیرید. این سازمان برای یکی از جایگاه های شغلی خود آگهی استخدام منتشر کرده و فقط نیاز به یک نفر دارد. 100 نفر داوطلب برای انجام مصاحبه آمده اند. اگر شما مسئول استخدام بودید کدام شخص را انتخاب میکیردید و به چه مواردی برای انتخاب دقت میکردید.

اول از  همه طبیعی است که رزومه تمام افراد را مطالعه میکنید و شاید در همین مرحله 50 نفر را بدلیل رزومه ضعیفتر رد کنید. از بین باقی نفرات هم طی مصاحبه حضوری 20 نفر را رد میکنید و می ماند 30 نفر با مشخصات و توانایی های دقیقاً مشابه . کدام شخص را انتخاب میکنید؟؟؟؟؟

گوگل هم دقیقاً شرایط مشابه با شما را دارندو میبایست از بین هزاران وب سایت با کلمه کلیدی یکسان ، بهترین ها را مشخص کند و از آنجایی که انتخاب بهترین ها سخت است به گوگل دنس متوسل میشود . یعنی تمام سایت ها را به آهنگ خود میرقصاند.

رقص گوگل چیست؟

در واقع گوگل دنس یکی از روش هایی است که گوگل برای به چالش کشیدن نتایج جستجو و سایت ها استفاده میکند تا بهترین ها را انتخاب کند. در این روش که معمولاً 3 الی 15 روز زمان میبرد سایتها بالا و پایین میشوند تا قابلیت های خود را به رخ گوگل بکشند و تاثیر زیادی هم در سئو سایت دارد.

سئو تضمینی فقط یک دروغ بزرگ است !
بخوانید

گوگل دنس

گوگل دنس چگونه عمل میکند؟

اگر بخواهیم ساده بگوییم گوگل در بازه زمانی خاص برخی از سایت ها را به رتبه های بالا می آورد و بازخورد کاربران را بشدت تحت نظر میگیرد . اگر وب سایتی کلیک بالا خورد  و کاربران برای مطالعه کامل آن زمان زیادی را سپری کردند و حتی به صفحات دیگر رفتند را به جایگاه های بالاتر میآورد و بلعکس اگر سایتی کلیک نخورد و یا کاربران زمان زیادی را داخل وب سایت سپری نکردند به رتبه های پایین تر سوق میدهد.

تگ Alt چیست و چه اثری بر روی سئو دارد
بخوانید

در اصل گوگل دست به دامن بازخورد کاربران میشود و از طریق گزارشات و آمارهای بدست آمده به وب سایت شما رتبه میدهد.

علت بسیاری از بالا و پایین شدن های جایگاه سایت شما همین گوگل دنس است.

پس حتماٌ آماده این شرایط باشید و با رعایت نکات کلیدی سئو  از شرایط بدست آمده بهترین استفاده را ببرید.

“پیشنهاد میکنیم حتماً این مقاله را بخوانید : نکات کلیدی سئو

تاثیر رقص گوگلی بر سئو

در سالهای نه چندان دور گوگل ملاک خود را برای رتبه بندی وب سایت ها تراکم کلمه کلیدی معرفی کرده بود و وب سایت ها مشغول به پر کردن صفحات خود از کلمه کلیدی شدند . طولی نکشید که سایت ها شدند مملو از کلمات کلیدی و هیچکس ارزشی برای کاربران قائل نمیشد و اکثر کاربران با صفحاتی پر از کلمات تکراری روبرو میشدند.

الگوریتم دزد دریایی چیست ؟ گوگل چطور متوجه مقالات کپی میشود؟
بخوانید

اشتباهات رایج در سئو

این اتقاق خیلی طول نکشید چون گوگل شمشیر را از رو بست و بازخورد کاربران را یکی از ملاک های خود برای رتبه بندی صفحات در نظر گرفت و روش های متعددی همچون رقص گوگل ( Google Dance)  و … را معرفی کرد و عملاً صفحات پر از کلمات کلیدی منسوخ شدند.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در خصوص طراحی سایت ، سئو و تبلیغات در گوگل

آراز سیستم آماده پاسخگویی به شما عزیزان میباشد.
77927504
77924507

کلام آخر : رقص گوگل در واقع نشان دهنده اهمیت گوگل به کاربران است که ممکن است چند روز و یا شاید چند هفته طول بکشد . محتوای جذاب و کارآمد تولید کنید و بگزارید تا کاربران با سپری کردن زمان خود در سایت شما به رتبه بندی شما کمک کنند.

  • Share:
  1. پاسخ

    اصولا باید مطالبی بزاریم که هم مفید باشه و هم کاربر را تو سایت نگه داره و زمان کار کاربر رو تو سایت بیشتر کنه و سایت جذاب باشه

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال پیام

سپاسگزار خواهیم بود با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر همراهی کنید.

× پشتیبانی آنلاین