رقص گوگل چیست

در این مقاله قصد درباره رقص گوگل صحبت کنیم و از تاثیر آن در سئو آگاه شویم پس با ما همراه باشید. لطفاٌ به مثال زیر توجه کنید :

یک سازمان با تعداد نفرات شاغل زیاد را در نظر بگیرید. این سازمان برای یکی از جایگاه های شغلی خود آگهی استخدام منتشر کرده و فقط نیاز به یک نفر دارد. 100 نفر داوطلب برای انجام مصاحبه آمده اند. اگر شما مسئول استخدام بودید کدام شخص را انتخاب میکیردید و به چه مواردی برای انتخاب دقت میکردید.

اول از  همه طبیعی است که رزومه تمام افراد را مطالعه میکنید و شاید در همین مرحله 50 نفر را بدلیل رزومه ضعیفتر رد کنید. از بین باقی نفرات هم طی مصاحبه حضوری 20 نفر را رد میکنید و می ماند 30 نفر با مشخصات و توانایی های دقیقاً مشابه . کدام شخص را انتخاب میکنید؟؟؟؟؟

گوگل هم دقیقاً شرایط مشابه با شما را دارندو میبایست از بین هزاران وب سایت با کلمه کلیدی یکسان ، بهترین ها را مشخص کند و از آنجایی که انتخاب بهترین ها سخت است به گوگل دنس متوسل میشود . یعنی تمام سایت ها را به آهنگ خود میرقصاند.

رقص گوگل چیست؟

در واقع گوگل دنس یکی از روش هایی است که گوگل برای به چالش کشیدن نتایج جستجو و سایت ها استفاده میکند تا بهترین ها را انتخاب کند. در این روش که معمولاً 3 الی 15 روز زمان میبرد سایتها بالا و پایین میشوند تا قابلیت های خود را به رخ گوگل بکشند و تاثیر زیادی هم در سئو سایت دارد.

الگوریتم دزد دریایی چیست ؟ گوگل چطور متوجه مقالات کپی میشود؟
بخوانید

گوگل دنس

گوگل دنس چگونه عمل میکند؟

اگر بخواهیم ساده بگوییم گوگل در بازه زمانی خاص برخی از سایت ها را به رتبه های بالا می آورد و بازخورد کاربران را بشدت تحت نظر میگیرد . اگر وب سایتی کلیک بالا خورد  و کاربران برای مطالعه کامل آن زمان زیادی را سپری کردند و حتی به صفحات دیگر رفتند را به جایگاه های بالاتر میآورد و بلعکس اگر سایتی کلیک نخورد و یا کاربران زمان زیادی را داخل وب سایت سپری نکردند به رتبه های پایین تر سوق میدهد.

AMP چیست؟و چگونه در سئو به شما کمک خواهد کرد؟
بخوانید

در اصل گوگل دست به دامن بازخورد کاربران میشود و از طریق گزارشات و آمارهای بدست آمده به وب سایت شما رتبه میدهد.

علت بسیاری از بالا و پایین شدن های جایگاه سایت شما همین گوگل دنس است.

پس حتماٌ آماده این شرایط باشید و با رعایت نکات کلیدی سئو  از شرایط بدست آمده بهترین استفاده را ببرید.

“پیشنهاد میکنیم حتماً این مقاله را بخوانید : نکات کلیدی سئو

تاثیر رقص گوگلی بر سئو

در سالهای نه چندان دور گوگل ملاک خود را برای رتبه بندی وب سایت ها تراکم کلمه کلیدی معرفی کرده بود و وب سایت ها مشغول به پر کردن صفحات خود از کلمه کلیدی شدند . طولی نکشید که سایت ها شدند مملو از کلمات کلیدی و هیچکس ارزشی برای کاربران قائل نمیشد و اکثر کاربران با صفحاتی پر از کلمات تکراری روبرو میشدند.

سئو تضمینی فقط یک دروغ بزرگ است !
بخوانید

اشتباهات رایج در سئو

این اتقاق خیلی طول نکشید چون گوگل شمشیر را از رو بست و بازخورد کاربران را یکی از ملاک های خود برای رتبه بندی صفحات در نظر گرفت و روش های متعددی همچون رقص گوگل ( Google Dance)  و … را معرفی کرد و عملاً صفحات پر از کلمات کلیدی منسوخ شدند.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان در خصوص طراحی سایت ، سئو و تبلیغات در گوگل

آراز سیستم آماده پاسخگویی به شما عزیزان میباشد.
77927504
77924507

کلام آخر : رقص گوگل در واقع نشان دهنده اهمیت گوگل به کاربران است که ممکن است چند روز و یا شاید چند هفته طول بکشد . محتوای جذاب و کارآمد تولید کنید و بگزارید تا کاربران با سپری کردن زمان خود در سایت شما به رتبه بندی شما کمک کنند.

  • Share:
  1. پاسخ

    اصولا باید مطالبی بزاریم که هم مفید باشه و هم کاربر را تو سایت نگه داره و زمان کار کاربر رو تو سایت بیشتر کنه و سایت جذاب باشه

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز به استفاده می باشند: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ارسال پیام

سپاسگزار خواهیم بود با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود ما را در ارائه خدمات بهتر همراهی کنید.

× پشتیبانی آنلاین