• 02177924507
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 | پنجشنبه 9 الی 13

امتیاز کاربران

rating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایت

نکاتی در راه اندازی وب سایت که هر طراح وب سایتی می بایست رعایت کند
در این مقاله به نکاتی با ارزش در طراحی سایت اشاره خواهیم کرد که هر طراح و برنامه نویس وب سایتی بهتر است آن را رعایت کند.
وب سایت خود را با اصول و قوانین این مقاله مطابقت دهید و طراحی کنید؛ ما به شما این اطمینان را می دهیم که تأثیر مثبتی بر روی بازدیدکنندگان و همچنین افزایش بازدید کنندگان سایت شما دارد.

  • سرعت بارگذاری (load) سایت

ممکن است سایت شما از طراحی بسیار زیبایی بهره مند باشد، اما به خاطر سرعت کم بارگذاری آن فقط تعداد کمی از افراد توانایی دیدن و استفاده کردن از سایت را دارند. طراحی سایت شما باید برای وب بهینه سازی شده باشد و لود شدن آن بیشتر از 15 ثانیه طول نکشد. چرا که هرچه مدت زمان بازگراری صفحات وب سایت بیشتر شود، صبر و حوصله کاربران نیز کمتر می شود و امکان بستن صفحه وب سایت شما قبل از بارگزاری بیشتر می شود.

  • مسیریابی شفاف و دور از پیچیدگی

پس از ورود بازدیدکنندگان به وب سایت باید آن ها را به قسمت ها و صفحات مختلف سایت، هدایت کنید. برای این کار، باید نوار مسیریابی واضح و آسانی بچینید. سعی کنید که لینک های مهم را در مکان مناسب قرار دهید. ترجیحا نوار مسیریابی را در بالای سایت قرار دهید. بالای سایت، مکانی است که کاربر به محض ورود به سایت، ابندا آن را می بیند. از منوها در قسمت های راست و چپ سایت استفاده کنید؛ تا حد امکان تمامی صفحات، عناوین و اطلاعات سایت را به این منوها و نوار مسیریابی پیوند دهید. شما هرگز نمی دانید که کدام یک از اطلاعات موجود در سایت شما، توجه کاربران و بازدیدکنندگان را جلب خواهد کرد؛ پس دسترسی پذیری آسانی را برای همه اطلاعات موجود در نظر بگیرید.

  • قابلیت مرورگری

طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که در تمامی مرورگرهای موجود و رایج به خوبی به نمایش درآید. سایت خود را در مرورگرهای متفاوت امتحان کنید. تنها به یک یا دو مرورگر اکتفا نکنید، تا زمانی که از صحت طراحی سایت خود در اکثر مرورگرها مطمئن شوید.

  • انتخاب قلم (Font) خوانا و حرفه ای

امروزه با توجه به افزایش روز افزون صفحات وب، کابران تنها با نگاه کردن به نوع فونت استفاده شده در محتوای سایت، متوجه حرفه ای بودن یا نبودن آن می شوند و آنرا ترک می کنند. از فونت هایی که ممکن است در بسیاری از رایانه ها نباشد، استفاده نکنید. اگر فونت مورد استفاده شده در سایت شما، در رایانه بازدید کننده موجود نباشد و شما به عنوان طراح و برنامه نویس سایت آن فونت را در استایل سایت قرار نداده باشید، رایانه به طور خودکار از فونت پیش فرض استفاده خواهد کرد که بسیار بدتر است. پس سعی کنید در طراحی سایت خود از فونت مناسب و حرفه ای استفاده کنید. فونتی که اکثرا موجود است و به درستی به نمایش در می آید Arial و یا Verdana می باشد.

  • استفاده منطقی از عکس / کی گفته تصاویر زیاد باعث جذابیت بیشتر میشه؟!

ما بر این باوریم که طراحی شکیل و ساده، بهترین و مؤثرترین نوع طراحی سایت در وب می باشد. سایت خود را مرتب نگه دارید. سایت را با عکس ها بیش از حد نیاز شلوغ نکنید و به جای آن از آیکون های جذاب و جالب که توجه کاربر و بازدیدکننده را به قسمت خاصی از سایت جلب می کند، استفاده کنید.
کاربر بیشتر به محتوا اهمیت می دهد، تا گرافیک.

  • وجود فضاهای خالی/ سفید در طراحی سایت

استفاده بیش از حد از تصاویر، فونت های رنگی، عکس های بزرگ و پشت زمینه سبب شلوغ شدن سایت می شود و چشم بازدید کننده را خسته می کند و در نهایت آن را فراری می دهد؛ پس سعی کنید تا سادگی را حفظ کنید. از فضاهای خالی به خوبی استفاده کنید تا هم وب سایت شما در نگاه اول بهم ریخته و بی ارزش جلوه نکند، و هم محتوای شما به خوبی از فضای خالی و گرافیک سایت، جدا و متمایز شود تا بتوان آن را مطالعه کرد.


امتیاز کاربران

rating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایت

گاهی  از سوی حرفه ای ها و شرکتها می شنویم ، رتبه بندی الکسا (Alexa)برای یک سایت چقدر می تواند مهم باشد. درحقیقت بازاریابان برای اینکه تصمیم بگیرند دریک سایت تبلیغات کنند یا نه، از الکسا (Alexa) استفاده می کنند.
پایگاه الکسا (Alexa) در کالیفرنیا قراردارد و داده ها و تجزیه و تحلیلی تجاری از وب سایتها را ارائه می دهد.
کار الکسا (Alexa) تجزیه و تحلیل داده های تهیه شده از میلیونها کاربری که روی مرورگر وب خود نوارابزار الکسا (Alexa) را نصب کرده اند یا از پنل مختص به خود استفاده می کنند، می باشد.
دراینجا ما قصد داریم به نمونه ای از همه کاربران اینترنت و رتبه بندی های محاسبه شده مطابق با الگوریتم زیر را مورد بررسی قراردهیم.
رتبه های ترافیک الکسا (Alexa) براساس محاسبه داده های ترافیکی که توسط کاربرانی که به مدت 3 ماه از پنل دادههای جهانی الکسا (Alexa) استفاده می کنند ، ارائه می گردد.
به روز رسانی رتبه های ترافیکی هرروزه انجام می گیرد. و این ارزیابی از محاسبه مجموع تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدیدهای سایت به دست می آید.
بازدیدکنندگان راتعداد کاربران الکسا (Alexa) که دریک روز از یک سایت بخصوص بازدید می کنند ، مشخص می کنند.
بازدیدهای سایت هم به مجموع تعداد درخواست هایی که از سوی URL کاربران الکسا (Alexa) برای یک سایت خاص دریافت می شود ، تلقی می گردد.
با این وجود ، به فراخوانی چندین باره از سوی یک URL خاص توسط یک کاربر دریک روز ، فقط یکبار مورد محاسبه قرار می گیرد.
بالاترین رتبه الکسا (Alexa) که یک سایت از مجموع تعداد بازدید کنندگان وتعداد بازدیدهای سایت ، می تواند کسب کند رتبه 1 است.بعلاوه ، ما برای هنجارسازی داده هایمان ممکن است تعصباتی را در داده های خود اعمال کنیم.
بنابراین ، رویکرد بالا به نظر مشکل است، اما ارزیابی ترافیک چقدر می تواند دقیق باشد؟ خوب ، بستگی دارد.
اگرتجزیه و تحلیل نمونه ای را که الکسا (Alexa) مورد محاسبه قرار می دهد،به اندازه کافی بزرگ بوده و وب سایت دارای ترافیک بالای بازدید کننده باشد. این روش می بایست کار کند. هرچند ، برای بیشتر وب سایتها در صنایع دامنه خاص وجود ندارد.
عامل مهمی که در صحت رتبه بندی وجود دارد اندازه واقعی مجموع ترافیک ثبت شده برای یک سایت می باشد.
اظهارات الکسا (Alexa) بیان می دارد که محدودیتهایی برای رتبه بندی وب سایتهایی که رتبه آنها بیشتر از 100.000 است ، وجود دارد.
بنابراین، رتبه های بالای 100.000 از نظر آماری معنی دار نبوده و ارزش چندانی ندارند.و این بدان معنی است که ، برای مثال ، تفاوت خاصی بین ترافیک یک سایت با رتبه 1.000.000 و سایت دیگری که رتبه 2.000.000 دارد از لحاظ آماری وجود نداشته ، و این تفاوت قابل توجه  نمی باشد.
سایت هایی که رتبه آنها بیش از 100.000 می باشد ، ممکن است به دلیل کمبود محتوا در رتبه های بالا قرار گرفته باشند. ولی برای چنین سایتهایی که رتبه خوبی ندارند امکان پذیر است که در طی چند روز رتبه خود را صدها و یا هزاران رتبه بهبود بخشند و کاهش دهند. و این امر با تلاشی مستمر و اثربخش در طی چند روز برروی وب سایت و گذاشتن محتوا جالب اتفاق خواهد افتاد . یک تغییر کوچک در سایت می تواند، چنان تعداد بازدیدکنندگان را تغییر دهد که در یک پیشرفت شگرف تأثیر داشته باشد و یا حتی رتبه الکسا (Alexa) را به صورت چشمگیر کاهش دهد.
همانطور که ممکن است برخی از شما بدانید ، شرکت ARGO-E مدیریت شماری از وب سایتهای مدرن ، محیط زیستی و صنعت CEE را به عهده دارد.بنابراین ما تصمیم گرفتیم که یک آزمونی انجام دهیم. 4 وب سایت که تحت مدیریت ARGO-E هستش را انتخاب کردیم ، 3 تا از سایتهای CEE را که هر 3 دارای ترافیک یکسان (A) هستند را تحت نظارت قراردادیم. اما جالب اینست که رتبه الکسا (Alexa) آنها بین 1.700.000 و 12.800.000 می باشد!
و سومین وب سایت CEE با داشتن امتیاز ترافیکی (َ3*A) نیز رتبه ای نزدیک به 1.700.000 دارد!
آمار رتبه بالا مشاهده شده در رتبه بندی برای بیشتر وب سایتهای ARGO-E که بیشتر از رتبه 1.000.000 داشته اند ، در عرض چند ماه کاهش و بهبود یافته است . فکر می کنید شدنی نیست!
در رتبه های بیشتر وب سایتهای ARGO-E ، که رتبه ای بیش از 1.000.000 داشتند- تغییرات بسیاری مشاهده گردید.
درعرض چند ماه و مدت زمان محدودی رتبه های وب سایتهایشان کاهش یافت و در سطح خوبی از رتبه بندی قرار گرفتند.
شاید شما براین باور باشید که وب سایت شما هرماه تعداد صدها ، هزاران و میلیونها بازدید کننده دارد ولی چون رتبه خوبی کسب نکرده اید ، بنابراین محاسبات الکسا (Alexa) برای رتبه بندی نمی تواند درست باشد. ولی رتبه شما تقصیر الکسا (Alexa) نیست - الکسا (Alexa) فقط آمار را نشان می دهد!!
تعداد کاربران الکسا (Alexa) فاکتور دیگری است که می بایست بررسی گردد. شما می توانید در شرکت خودتان این بررسی را داشته باشید که اصلاّ چه تعداد از همکارانتان نوار ابزار الکسا (Alexa) را برروی کامپیوترها خود در اداره و منزل نصب کرده اند. پاسخ این است : به احتمال زیاد ، هیچکدام! 
با درنظر گرفتن اینکه احتمال کمی دارد کارشناسان CEE نوار ابزار الکسا (Alexa) را روی مرورگر وب خود نصب کرده باشند و یا از پنل داده های الکسا (Alexa) استفاده کنند ، پس این قضیه را نمی توان بصورت واضحی مشخص کرد.
مطابق با نظرسنجی شرکت ARGO-E و رتبه های الکسا (Alexa) ، با اطمینان می توانیم اعلام کنیم که تعداد اندکی از کارشناسان CEE از برنامه الکسا (Alexa) استفاده می کنند.
طبق اظهارات بالا سریعا نتیجه می گیریم ، با اینکه وب سایتهای مربوط به CEE بسیار شناخته شده و مشهوری هستند ولی رتبه خوبی در الکسا (Alexa) ندارند، درحالیکه وب سایتهایی در دیگر صنایع مختلف هم هستند، با اینکه ترافیک زیادی ندارند، ولی از رتبه خوبی در الکسا (Alexa) بهره مند هستند. بنابراین، اگرچه ما دوست داریم که نظاره گر اطلاعات آماری باشیم ، ولی این را می دانیم که خبر نداشتن بهتراز خبر بد داشتن است.


امتیاز کاربران

rating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایت

google- مقالات مربوط به طراحی سایت

گوگل هشدار داد با وب مسترهایی که از نشانه گذاری رویدادی دروغین استفاده می نمایند و موجب گمراه شدن کاربران در هنگام جستجو می گردند ، برخورد جدی خواهد کرد.

بنابر خبر گوگل ، پس از بروز رسانی جدید الگوریتم خود ، پیرامون استفاده از نشانه گذاری رویداد (event markup) ، بازخوردهای بسیاری از سوءاستفاده برخی سایتها از این نشانه گذاری برای اعلام رویدادی دروغین در جهت افزایش بازدیدکنندگان از سایتشان گرفته اند.

نشانه گذاری رویداد (event markup) برای اعلام رویدادی است که در زمان خاص اتفاق می افتد. بطورمثال ، یک برند خبر میدهد که دراین روز چنین پیشنهاد ویژه ای مانند تخفیفات یا ارسال رایگان کالا و... ، برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

ولی سایتهایی وجود دارند که از اعلام رویدادی جهت کلیک بیشتر برروی لینک سایتشان بصورت دروغین استفاده می کنند. یعنی آنها با استفاده از شیوه نشانه گذاری رویداد (event markup) ، با وجود اینکه هیچ رویداد واقعی وجود ندارد ، کاربران را درهنگام جستجو ترغیب کرده تا روی لینک سایتشان کلیک کنند و با این ترفند ، تعداد بازدیدکنندگان سایتشان را افزایش می دهند.

به چند مثال از چنین موارد گمراه کننده در زیر توجه نمایید:

12oct - 12oct Free Delivery example.com

  oct - nov  12%Student Discount example.com

طبق گفته های گوگل ، اگر سایتی به چنین عمل فریب دهنده ای انجام دهد ، مشمول * اعمال اقدام دستی یا  manual action گوگل خواهد شد .

* اقدام دستی یا  manual action ، روشی است که توسط گوگل برای مبارزه با تکنیک های اسپم طراحی شده است وبه موجب آن رتبه سایت متخلف در گوگل کم خواهد شد و یا کلاَ سایت مذکور از فهرست نتایج جستجو حذف می شود.

چنانچه اقدام دستی یا  manual action برای سایتی انجام شد . آن سایت می تواند با مراجعه به قسمت  Search Console در پروفایل گوگل خود مراجعه کرده و در آنجا نسب به اصلاح مشکلات اقدام و یا درخواست تجدیدنظر را برای گوگل بفرستد.


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایت

وب سایت (website) چیست؟

طبق تعریف مایکروسافت، به  مجموعه ای از کامپیوترهای متصل به هم که با استفاده از لینک های ارتباطی با سرعت بالا به هم متصل شده اند سایت گفته می شود ولی در زبان ساده تر، یک وب سایت اینترنتی ، محیطی آنلاین است که اطلاعات و محتوای خود را ذیل یک دامنه مشخص، سامان دهی کرده و یا تحت آن دامنه ، خدمات و محصولاتی را ارائه می نماید. محتوای یک وب سایت اینترنتی می تواند متن ، عکس ، صوت ، تصویر ، فایل و یا سایر اطلاعات دیگر باشد.

هر وب سایت اینترنتی بر روی یک وب سرور ، راه اندازی می گردد. معمولا وب سایت های اینترنتی در یک موضوع خاص یا زمینه محدود فعالیت می کنند و در همان زمینه نیز شناخته می شوند.

با توجه به اهمیت زمان  و نیاز به سرعت بالای تبادل اطلاعات در دنیای کنونی و همچنین فراگیر شدن اینترنت،  امروزه طراحی وب سایت های اینترنتی ، جایگزین  سایر شیوه های اطلاع رسانی از قبیل کاتالوگ ، بروشور، تراکت گردیده اند.

 از طراحی وب سایت های اینترنتی و ایجاد آنها برای اهداف بسیار گسترده ای از قبیل معرفی، اعتبارسازی ، تبلیغات اینترنتی ، درآمدزایی ، اطلاع رسانی و غیره استفاده می گردد.

گردآورنده: طراحی سایت آراز سیستم


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایت

طراحی وب سایت به روش واکنش گرا (Responsive)

این روش برای وب سایت هایی مناسب می باشد که می خواهند در صفحات نمایش با انواع اندازه ها به درستی مشاهده شوند . با گذشت زمان این نوع از طراحی وب سایت ها بیشتر و بیشتر مورد توجه کاربران و طراحان وب سایت قرار گرفته است . اگر صفحه وب را در یک تبلت، گوشی هوشمند یا یک لپ تاب و یک کامپیوتر خانگی مشاهده کنید، در هر کدام از این دستگاه ها، نوع نمایش متفاوتی از صفحه وب را مشاهده خواهید کرد و صفحه برای هر کدام از دستگاه ها شکل خاصی را بخود می گیرد و نسبت به سایز و بهتر بگویم رزولوشن صفحه در هرکدام از دستگاه های ذکر شده،  شکل خاصی بخود می گیرد. برای مثال بعضی از گزینه ها از صفحه حذف می شوند و بعضی دیگر بسته به رزولوشن صفحه کوچک یا بزرگتر می شوند.

سایت های responsive  با توجه به اینکه توسط همه دستگاههای فوق قابل دسترسی می باشد، قطعا در افزایش بازدید سایت موثر می باشد.

طراحی با این روش میتواند جذابیت خاصی برای کاربر فراهم نموده و به نوعی user friendly  بوده و همچنین نشان از حرفه ای بودن سایت شما دارد و در مقابل سایتهای  دیگر رقیبان، یک مزیت و برتری به حساب می آید.

سایتهایی که به این روش طراحی می گردند به دلیل آنکه برای تمامی دستگاهها قابل استفاده میباشد لذا تمامی مطالب در همین یک سایت قرار گرفته و از مطالب و محتوای تکراری جلوگیری بعمل خواهد آمد.

از همین رو و با توجه به مطالب عنوان شده، میتوان به تاثیر طراحی سایتهای ریسپانسیو در بهبود سئو و بهبود رنکینگ سایت پی برد.

گردآورنده:  طراحی سایت آراز سیستم


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایت

مفهوم سئو (SEOچیست؟

 Search Engine Optimization که به اختصار به آن سئو گفته میشود در واقع به معنای یک روند مناسب برای بهبود دید یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج یک موتور جستجو است. معمولا وب سایتهایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند . سئوی یک سایت شامل موارد زیادی میشود که توسط موتور های جستجو بررسی و بازبینی می شود.

«سئو» به چگونگی کارکردن موتورهای جستجو و اینکه چه چیزی جستجو می‌شود، رسیدگی می‌کند،  همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.  به طور کل «سئو» به معنی بهینه‌سازی سایت ، برای موتورهای جستجو است.

گردآورنده: طراحی سایت آراز سیستم


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star_blank مقالات مربوط به طراحی سایت

تفاوت بین وب سایت و وبلاگ چیست؟

سایت مجموعه‌ای است از صفحات یا فایل های پیوند خورده به یکدیگر که از طریق وب در دسترس قرار می‌گیرد. وبلاگ مجموعه‌ای از پست هاست که بر عکس ترتیب تاریخی آورده می‌شوند، تا جدیدترین پست یا مدخل در بالای صفحه قرار گیرد و مدخل‌های قدیمی‌تر به تدریج پایین تر قرار می‌گیرند.

تفاوت اصلی بین وبلاگ و وب سایت این است که وبلاگ برای وب سایت ها ایجاد می شود و وب سایت ها مکانی هستند که وبلاگ ها در آن نوشته می شوند.وبلاگ مجله ای آنلاین (خصوصی) است که اغلب به روز می شود و برای استفاده ی عمومی در نظر گرفته شده است و برای بحث های معمولی استفاده می شود. در وبلاگ همیشه مباحثی که نشان دهنده ی نظر نویسنده و یا پیشنهاد او میباشد درج میگردد و خواننده  نیز می توانید نظر خود را در بر اساس تنظیمات سایت ارسال کند. اگر چه وبلاگ ها و وب سایت ها دارای ویژگی های مشابهی هستند، اما تفاوت بین آن ها بسیار است.

گردآورنده:  طراحی سایت آراز سیستم


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایت

یک طراحی سایت شخصی یا کسب و کار به وب سایت هایی اتلاق می شود که مطالب موجود در آن ها شامل خصوصیات یک کسب و کار یا یک شخص باشد . هدف از راه اندازی این دسته از وب سایت ها معمولا برای ارائه اطلاعات یا سرگرمی می باشد . البته ناگفته نماند یکی از مهم ترین علل ساخت و طراحی اینگونه سایتها، انتقال و به اشتراک گذاری تجربیات شخص صاحب وب سایت و یا ارائه اطلاعات  به علاقه مندان و بازدیدکنندگان وب سایت می باشد .
از نظر تکنیکی این دسته از وب سایت ها، به طور معمول بخش فهرست بندی وب سایت ها به صورت پراکنده و جذاب برای مخاطبین می باشد ، هم چنین فهرست مربوط به محتوای درونی طراحی سایت هم چون اصالت ، رزومه ، بلاگ های خصوصی ، مجلات مجازی ، انواع کلیپ های صوتی ، تصویری و مواردی از این قبیل اشاره نمود . شمار بالایی از طراحی سایت های شخصی تنها از اطلاعاتی برخوردار می باشند که مورد علاقه شخص صاحب وب سایت می باشد اما برخی دیگر از این وب سایت ها از موضوعات مهم تر و با ارزش تری برخوردار می باشند .


طراحی وب سایت و عوامل ایجاد انگیزه :
زمانی که تکنولوژی های کد نویسی همانند HTML کاربرد چندانی نداشتند ایجاد یک حساب شخصی در رسانه های اجتماعی روشی آسان تر و به مراتب سریع تر برای ساخت یک صفحه شخصی به حساب می آمدند . از وب سایت های شخصی می توان برای معرفی یک شخص استفاده نمود ، تا کاربران و علاقه مندان بتوانند به سرعت به اطلاعات مورد نظر خود درباره وی دسترسی پیدا نمایند . علاوه بر موارد ذکر شده در وب سایت های شخصی مقدار انتقال اطلاعات و آزادی اطلاعات در مقایسه با رسانه های اجتماعی بسیار بیشتر می باشد و می توان چندین پروفایل شخصی در شبکه های اجتماعی را در وب سایت به همدیگر متصل کرد .


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایت

دامنه اینترنتی(Domain)

دامین یا دامنه (Domain) در واقع نامی است که وب سایت از طریق آن قابل دستیابی خواهد بود. در لغت به معنی «گستره» می‌باشد و در اینترنت به نامی اختصاصی گفته می‌شود که هر وب‌سایت برای تمایز و قابل دسترسی بودن نسبت به سایر وب‌سایت‌ها به خود می‌گیرد.

به طور کلی دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده است.

  • نام دامنه بخشی است که گویای نام برند یا فعالیت شما بوده و آن را به دلخواه خود انتخاب می نمایید. انتخاب نام پرمعنا برای سایت یکی از مهمترین مراحل داشتن یک وب سایت مناسب می باشد.
  • پسوندهای مجاز و معتبر در واقع پسوندهایی می باشند که توسط کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها یعنی ICANN تایید شده باشند. برای نمونه میتوان از پسوند های متداول com، org، ir، net  و نام برد.

ثبت دامنه خوب ظرایفی دارد که بی‌توجهی به آن‌ها می‌تواند به هویت آنلاین شما ضربه بزند. نام دامنه همانند لوگو و برند یک شرکت است که اگر درست انتخاب شود مردم آن را برای معرفی محصول خاص خواهند شناخت و در جذب مشتری آنلاین و بازاریابی موفق بسیار مؤثر خواهد بود. انتخاب نام دامنه مناسب، ساده، کاربرپسند، مختصر، به یاد ماندنی بسیار مهم بوده و همچنین در رتبه بندی (Ranking) نتایج جستجوی گوگل/ سئو (SEO) نیز تاثیر گذار می باشد.

گردآورنده:  طراحی سایت آراز سیستم


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایت

به مقدار فضایی که از کامپیوتری قدرتمند متصل به شبکه ی اینترنت جهت نمایش اطلاعات توسط یک روش(سایت) جهت دسترسی همگان اجاره گردیده،  هاست (میزبان) می گویند و همچنین به شرکتهایی که این مقدار فضا را اجاره میدهند، شرکت هاستینگ می گویند.

شرکت های هاستینگ معمولا یک سری کامپیوتر قدرتمند را که وظیفه ی میزبانی (هاستینگ) و سرویس دهی به سرور سرویس دهنده را خواهند داشت اجاره و یا خرید می کنند و آنها را در یک محلی امن که کسانی دائما به وضعیت آنها رسیدگی میکنند نگه داری می کنند


امتیاز کاربران

rating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایتrating_star مقالات مربوط به طراحی سایت

تفاوت وب و سایت چیست؟

وب به فضای آنلاین متشکل از تمامی سایتهای اینترنتی گفته می شود. در واقع به مجموعه سایت های اینترنتی مختلفی که در سراسر جهان و با زبان های گوناگون و در جهت ساماندهی موضوعات و خدمات مختلف ایجاد  شده اند ، وب گفته می شود.

وب بستری از بهم پیوستن شبکه های کامپیوتری مختلف در جهت به اشتراک گذاری محتوا می باشد ، اما سایت ، یکی از واحدهای کوچک تشکیل دهنده این رسانه جهانی است. در حقیقت ، به بستر یا رسانه ای که وب سایت های اینترنتی بر روی آن قرار گرفته اند وب گفته می شود. محتویات سایت ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار دارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می دهند.

گردآورنده: طراحی سایت آراز سیستم